Witamy w Nowym Roku Szkolnym!

ZG ZNP
List prezesa ZNP Sławomira Broniarza, skierowany do pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego 2010/2011

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!
Rozpoczynamy kolejny rok pracy w szkołach i placówkach oświatowych. Związek Nauczycielstwa Polskiego podejmuje szereg działań, aby praca nauczycieli i nauczycielek, wychowawców oraz pracowników szkolnej administracji i obsługi była coraz lepiej wynagradzana.
1 września br. płace nauczycieli i nauczycielek wzrosną o 7 proc. To kolejna podwyżka w ostatnim czasie, którą wynegocjował Związek w ramach rozmów prowadzonych z rządem (10 proc. w 2008 r., 5+5 proc. w 2009 r.).

Wzrost wynagrodzeń nauczycieli jest jednak sukcesem wszystkich pracowników oświaty, którzy wzięli aktywny udział w akcjach protestacyjnych organizowanych przez ZNP w latach 2007 r11; 2008 oraz w jednodniowych ogólnopolskich strajkach (w maju 2007 i 2008 r.). Przypomnę, że trzy dni po strajku, który odbył się 27 maja 2008 r. w ponad 60 proc. szkół i przedszkoli w kraju, rozpoczęły się kilkumiesięczne negocjacje płacowe z rządem i ministerstwem edukacji. (...)

Mam nadzieję, że rozpoczynający się Rok Szkolny 2010/2011 będzie czasem spokojnej i satysfakcjonującej pracy. Jednocześnie zachęcam Wszystkich do działania na rzecz edukacji w największym i najstarszym związku zawodowym pracowników oświaty, obchodzącym w tym roku 105. rocznicę powstania r11; Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Apel o pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi członków ZNP

ZG ZNPZarząd Okręgu Świętokrzyskiego i Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sandomierzu informują, iż zostało uruchomione specjalne konto dla powodzian, członków ZNP.

Skutkami powodzi na terenie działalności sandomierskiego Oddziału ZNP zostało dotkniętych ponad 40 rodzin naszych Koleżanek
i Kolegów.Prosimy o przekazywanie, w miarę własnych możliwości, środków finansowych na niżej wymienione konto:

Bank Spółdzielczy Sandomierz

70 9429 0004 2001 0002 1164 0003

z dopiskiem rPowódźr1;

Za przekazane środki w imieniu poszkodowanych serdecznie dziękujemy.

Zarząd Oddziału ZNP w Sandomierzu
Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego oczekuje na informacje z innych oddziałów
o sytuacji członków związku poszkodowanych w wyniku powodzi.

Źródło: ZOŚw. ZNP

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

19 maja 2010 roku , w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1, odbyło się zebranie sprawozdawczo r11; wyborcze członków Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ćmielowie.

W zebraniu uczestniczyło 60 pracujących i emerytowanych członków ZNP oraz zaproszeni goście: Prezes Okręgu Świętokrzyskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego
w Kielcach
Kol. Wanda Kołtunowicz, Burmistrz Ćmielowa Pan Jan Kuśmierz, Inspektor Oświaty w Ćmielowie Pan Tomasz Neyman, Radny Powiatu Ostrowieckiego
i Wiceprezes Oddziału ZNP
w Ćmielowie Kol. Alfred Dziewirz , Prezes Oddziału ZNP w Ostrowcu Św. Kol. Krzysztof Hapczyn, Dyrektorzy
i Kierownicy placówek oświatowych z terenu gminy.

Sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie mijającej kadencji odczytała Prezes Oddziału ZNP Kol. Małgorzata Witek.

Referendum ZNP ws. ewentualnych zmian w Karcie Nauczyciela

ZG ZNPKoleżanki i Koledzy,

zgodnie z decyzją Prezydium ZG ZNP z 12 kwietnia br.
w szkołach i placówkach oświatowych w dniach od 19 kwietnia do 20 maja br., Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadzi referendum w sprawie ewentualnych zmian w ustawie Karta Nauczyciela.

Zarząd Główny ZNP prosi o jak najszerszy udział środowiska nauczycielskiego
w referendum.

ZG ZNP

Katyń...ocalić od zapomnienia

14 kwietnia na placu przed Szkołą Podstawową Nr 1 w Ćmielowie posadzono siedem rDębów Pamięcir1; poświęconych mieszkańcom naszego miasta zamordowanym w Katyniu w 1940 roku.

Uroczystość poświęcona upamiętnieniu wydarzeń sprzed 70. lat miła tym smutniejszy przebieg, że odbywała się
w dniach żałoby narodowej po katastrofie
w Smoleńsku. Wszyscy uczestnicy uczcili ofiary tej tragedii minutą ciszy.

Jakże wymowne były słowa Burmistrza Ćmielowa, Pana Jana Kuśmierza:

- Po tym co się wydarzyło , najważniejsza jest zaduma nad tym, czym jest życie i kim jest człowiek w obliczu śmierci.

Delegacje złożone z przedstawicieli rodzin osób zamordowanych , władz samorządowych oraz przedstawicieli szkół z terenu naszej gminy dokonały symbolicznego posadzenia drzewek. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.