Tajne Nauczanie na terenie naszej gminy

17 czerwca 2009 roku w Szkole Podstawowej w Ćmielowie odbyło się spotkanie Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Ćmielowie. Jego organizatorami byli członkowie Zarządu Oddziału ZNP i Zarząd OSEiR.
Głównym tematem spotkania były obchody 70. rocznicy powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Koleżanka Aleksandra Płeszka odczytała referat poświęcony działalności tej organizacji na terenie gminy Ćmielów. Zebrani przekazali wiele dodatkowych, cennych informacji na ten temat. Postanowiono opracować zgromadzone wiadomości i przekazać je do szkół aby mogła przetrwać pamięć o ludziach, którzy z narażeniem życia nauczali młodzież w czasach okupacji.

Drugim, ważnym tematem było omówienie Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i zasad przyznawania pomocy emerytom i rencistom. Analizy Regulaminu i obowiązujących przepisów dokonał Wiceprezes Oddziału - Kolega Alfred Dziewirz.

Prezes Oddziału - Koleżanka Małgorzata Witek, przypomniała o możliwości korzystania z pomocy z funduszu „SENIOR” , z „Funduszu Pomocy Specjalnej” oraz o możliwości dodatkowego ubezpieczenia w Kasie Pomocy Losowej. Dokonała również podsumowania działalności Oddziału za miniony okres bieżącego roku.

Całe spotkanie przebiegało
w miłej, kameralnej atmosferze, pełnej opowieści i wspomnień
z minionych lat. Uczestnicy wyrazili prośbę, aby takie zebrania odbywały się częściej.

Składamy serdeczne podziękowania dyrektorowi szkoły Panu Leszkowi Kowalskiemu
za użyczenie lokalu i pomoc organizacyjną.