ŻAL I SMUTEK PO TRAGEDII

W katastrofie lotniczej polskiego samolotu rządowego
pod Smoleńskiem

zginął Prezydent Rzeczpospolitej Polski Lech Kaczyński

oraz 87 innych, najważniejszych osób w państwie .

Zginęła także cała ośmioosobowa załoga samolotu.

RODZINOM OFIAR SKŁADAMY WYRAZY NAJGŁĘBSZEGO WSPÓŁCZUCIA

Rozstrzygają się losy " Domu Dziecka" w Małachowie

We wtorek 30 .03.2010 r. odbędzie się sesja Rady Powiatu , na której między innymi będzie poddana pod głosowanie sprawa likwidacji Placówki Opiekuńczo r11; Wychowawczej w Małachowie .

W miejscu likwidowanej ma powstać nowa, niepubliczna placówka, prowadzona przez organizację pozarządową. Zadanie to ma zrealizować już wyłonione
w drodze konkursu Stowarzyszenie rRAZEMr1; Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Obecnie w Małachowie przebywa 30 wychowanków w wieku od 9 do 20 lat, całkowicie lub częściowo pozbawionych opieki rodziców. Jest to liczba ściśle określona przez standardy europejskie. Dzieci mają mieć zapewnioną opiekę
w nowopowołanej placówce.

Do prowadzenia placówki zatrudnionych jest 19 osób. Są to nauczyciele , wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi.
W przypadku podjęcia przez Radę Powiatu uchwały o likwidacji, wszyscy otrzymają wypowiedzenia umów o pracę. Część z nich może otrzymać propozycję zatrudnienia na nowych warunkach. Co stałoby się z pozostałymi pracownikami?

Z wielkim niepokojem oczekujemy na decyzję Radnych w tej sprawie.

Przedszkole dla każdego

ZG ZNPPrzedszkole dla każdego dziecka r11; pod takim hasłem Związek Nauczycielstwa Polskiego zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą dotyczącą wychowania przedszkolnego. Najważniejszym punktem tego projektu jest zmiana sposobu finansowania przedszkoli, polegająca na objęciu tych placówek subwencją oświatową. Dzisiaj przedszkola są finansowane ze środków własnych samorządów, co powoduje, że w wielu gminach, szczególnie tych mniej zamożnych, nie ma nadal przedszkoli, albo ich liczba jest niewystarczająca. To sprawia, że wskaźnik upowszechnienia wychowania przedszkolnego wśród dzieci w wieku 3-5 lat wynosi u nas zaledwie 57% (MEN 2009), kiedy w UE odsetek dzieci w wieku 4 lat uczęszczających do przedszkola sięga 90 proc. (Eurostat).

Nie zgadzamy się na likwidację Karty Nauczyciela

ZG ZNP- Nie zgadzamy się na likwidację Karty Nauczyciela - powiedział Sławomir Broniarz, prezes ZNP tuż po dzisiejszym (24 marca 2010 r.) spotkaniu w ministerstwie edukacji z przedstawicielami związków zawodowych, samorządów, szkół niepublicznych, instytucji oświatowych oraz byłych ministrów edukacji na temat nowej ustawy o statusie zawodowym nauczycieli.

Podczas dzisiejszego spotkania minister edukacji Katarzyna Hall zaproponowała powołanie zespołu opiniodawczo-doradczego ds. statusu zawodowego nauczycieli, który ma zająć się przygotowaniem propozycji do nowego dokumentu nt. statusu nauczycieli.

Zmiana numeru telefonu

Uwaga!
Od 01.03.2010 r. obowiązuje
nowy numer telefonu