248 735 podpisów ZA GIMNAZJAMI

ZNP za merytorycznie nieuzasadniony uważamy pomysł "wyrzucenia" szkół gimnazjalnych z obecnej struktury szkolnictwa. Wg ZNP, odbędzie się to ze szkodą dla młodego pokolenia Polaków. Edukacja, wychowanie i opieka w szkołach gimnazjalnych z pewnością nie są wolne od mankamentów. Ale to właśnie uczniowie gimnazjów osiągają wysokie wyniki w nauce, to oni kształcą się w najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych szkołach w Polsce. Ich nauczyciele wciąż doskonalą się w pracy dydaktycznej i wychowawczej z gimnazjalną młodzieżą. Nie można tego zaprzepaścić. Szkoła to nie poligon doświadczalny dla "nowych" pomysłów zmieniających się ekip rządzących.

Gimnazja nie mogą być zakładnikiem nieprzemyślanych obietnic polityków składanych w kampaniach wyborczych! Gimnazja należy doskonalić - nie likwidować!

Związek zaprosili minister edukacji na rozmowę merytoryczną w poniedziałek, 8 lutego na posiedzenie Prezydium ZG ZNP.