Odznaczenia dla nauczycieli i pracowników oświaty gminy Ćmielów

12 października 2010 r. w Starachowicach odbyły się wojewódzkie obchody
105. rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Na uroczystość przybyło 170 zaproszonych gości w tym przedstawiciele władz oświatowych i związkowych, nauczyciele i pracownicy szkół województwa świętokrzyskiego.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych za zasługi dla oświaty
i wychowania
. Aktu dekoracji dokonali:Świętokrzyski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Muzoł, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego
Kol. Sławomir Broniar
i Prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZNP Kol. Wanda Kołtunowicz.

Wśród 135 odznaczonych osób była 17 osobowa grupa nauczycieli
i pracowników oświaty z gminy Ćmielów:

- Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali: Kol. Małgorzata Witek r11; Prezes Oddziału ZNP w Ćmielowie, Kol. Zbigniew Czubala r11; Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzótowej, Kol. Izabela Praga r11; Dyrektor Gimnazjum w Ćmielowie, nauczyciele Gimnazjum w Ćmielowie : Kol. Dariusz Kapsiak i Kol. Beata Mazur, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Brzóstowej Kol. Halina Ćwik , nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ćmielowie : Kol. Monika Miklewicz , Kol. Halina Jasińska r11; Klechowska i Kol. Anna Czapka

- Złotą Odznakę ZNP otrzymali: Kol. Maria Kowalska r11; Dyrektor Gimnazjum
w Brzóstowej, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Brzóstowej: Kol. Dorota Kaniewska, Kol. Anna Komisarczyk, Kol. Barbara Madetko i Kol. Dorota Stachurska , nauczyciel Szkoły Podstawowej w Ćmielowie Kol. Renata Wójcik oraz pracownik Samorządowego Inspektoratu Oświaty Kol. Mirosława Tracz.

- Złotą odznaką za 50 r11; letnią przynależność do Związku Nauczycielstwa Polskiego odznaczona została Kol.Marianna Chmiel.

W wystąpieniach podkreślano wielokrotnie rangę ZNP, jako najstarszej organizacji tego typu w kraju, zwracając uwagę na nadrzędną rolę jaką odgrywa w polskim systemie edukacji. Uroczystość uświetnił występ Miejskiej Szkoły Tańca MIM, która zaprezentowała swój premierowym występ, przygotowany w rytmie muzyki Chopina.