248 735 podpisów ZA GIMNAZJAMI
Dodane przez admin dnia 19-01-2016 14:00
[justify]W ciągu niespełna dwóch miesięcy zebraliśmy[b] 248 735 podpisów za pozostawieniem gimnazjów[/b] w systemie oświaty - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej ZNP 19 stycznia 2016 r., podsumowując akcję "Razem dla gimnazjów!"[/justify]
[justify]
Pod koniec listopada 2015 roku Związek zaapelował do nauczycieli, pracowników oświaty, środowiska naukowego, samorządów, rodziców i społeczności lokalnych o wsparcie akcji zbierania podpisów za stabilizacją w oświacie pod hasłem "Razem dla gimnazjów".

- Podpisy zbieraliśmy od 25 listopada 2015 r. na terenie całego kraju poprzez ogniwa związkowe. A także w Internecie. Na dzień dzisiejszy mamy 248 735 podpisów. Najwięcej podpisów mamy ze Śląska (ponad 32 tys.), woj. mazowieckiego (ponad 23 tys.) i łódzkiego (20 tys.). To dobry wynik w tak krótkim czasie! Średnio, każdego dnia, a mieliśmy przecież okres świąteczny, zbieraliśmy 4,5 tysiąca podpisów dziennie - mówił szef Związku. - Na tym nie poprzestajemy. To nie koniec naszej akcji, nadal zbieramy podpisy w Internecie na stronie: petycje.znp.edu.pl.
Prezes ZNP przypomniał, że do ZNP zgłosiło się wiele organizacji, samorządów, rodziców i uczniów popierających utrzymanie gimnazjów. - Po raz pierwszy od wielu lat mówimy wspólnym głosem z samorządami. Codziennie dostajemy listy od wójtów i burmistrzów popierających naszą akcję - mówił szef ZNP.[/justify]

Treść rozszerzona
[justify]ZNP za merytorycznie nieuzasadniony uważamy pomysł "wyrzucenia" szkół gimnazjalnych z obecnej struktury szkolnictwa. Wg ZNP, odbędzie się to ze szkodą dla młodego pokolenia Polaków. Edukacja, wychowanie i opieka w szkołach gimnazjalnych z pewnością nie są wolne od mankamentów. Ale to właśnie uczniowie gimnazjów osiągają wysokie wyniki w nauce, to oni kształcą się w najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych szkołach w Polsce. Ich nauczyciele wciąż doskonalą się w pracy dydaktycznej i wychowawczej z gimnazjalną młodzieżą. Nie można tego zaprzepaścić. Szkoła to nie poligon doświadczalny dla "nowych" pomysłów zmieniających się ekip rządzących.

Gimnazja nie mogą być zakładnikiem nieprzemyślanych obietnic polityków składanych w kampaniach wyborczych! Gimnazja należy doskonalić - nie likwidować!

Związek zaprosili minister edukacji na rozmowę merytoryczną w poniedziałek, 8 lutego na posiedzenie Prezydium ZG ZNP.
[/justify]